Шкробот Світлана Іванівна

Заслужений діяч науки і техніки України, лікар-невропатолог вищої категорії, голова обласного товариства неврологів

Освіта: закінчила з відзнакою лікувальний факультет Тернопільського державного медичного інституту в 1978 р. В 1980 р. захистила кандидатську дисертацію, в 2002 - докторську, а в 2003 отримала звання професора.

Наукова діяльність: Керівник НДР кафедри "Клініко-діагностичні особливості перебігу неврологічних захворювань у хворих з вторинним остеопорозом" (2010-2012 рр.) та "Клініко-патогенетичні особливості захворювань центральної та периферичної нервової системи, розробка нових методів діагностики, лікування і реабілітації".

Член редакційної ради журналів "Міжнародний неврологічний журнал" та "Український неврологічний журнал".

Член Американської асоціації неврологів (AAN) та Європейської асоціації неврологів (EAN).

Член спеціалізованої Вченої ради при НМАПО ім. П.Л.Шупика (2006-2013 рр., 2018 р.)

Під керівництвом проф. С.І. Шкробот захищено 1 докторську, 9 кандидатських дисертацій, подано до захисту 1 докторська, виконуються 3 кандидатських дисертації.

Наукові інтереси: Основні напрямки наукової діяльності: вивчення патогенезу, діагностики та лікування судинних захворювань нервової системи, розсіяного склерозу, неврологічних проявів остеохондрозу. Започаткувала вивчення колективом кафедри стану кісткової тканини у пацієнтів з поперековими болями при остеохондрозі хребта, з розсіяним склерозом, з дисциркуляторною енцефалопатією у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, з наслідками перенесеного інсульту, алкогольній енцефаломієлополінейропатії. Були вивчені та проаналізовані патогенетичні зв'язки ураження кісткової тканини при деяких патологіях нервової системи.

Наукові публікації : Автор більше 410 робіт, із них 2 підручників, 4 посібників, співавтор 4 монографій, 2 методичних рекомендацій, 6 патентів, 2 інформаційних листів.