Інститут кураторів

Виховання - процес цілеспрямованого систематичного формування особистості, зумовленого законами суспільного розвитку, дією об'єктивних і суб'єктивних чинників. У широкому педагогічному значенні виховання - цілеспрямований, організований і систематичний вплив вихователів, організованого соціального педагогічного середовища з метою сформувати всебічно розвинену особистість. Поняття "виховання" в такому разі охоплює весь навчально-виховний процес.

У вузькому педагогічному значенні виховання - процес, спрямований на розв'язання конкретних виховних завдань щодо формування, розвитку і професійної підготовки особистості. Вищі навчальні заклади мають готувати свідому національну інтелігенцію, сприяти оновленню і збагаченню інтелектуального генофонду нації, вихованню її духовної еліти, примножувати культурний потенціал, який Забезпечить високу ефективність діяльності майбутніх спеціалістів.

Цієї мети можна досягнути через:

■ виховання майбутніх фахівців авторитетними, високоосвіченими людьми, носіями високої загальної, світоглядної, політичної, професійної, правової, інтелектуальної, соціально-психологічної, емоційної, естетичної, фізичної та екологічної культури;

■ створення необхідних умов для вільного розвитку особистості студента, його мислення і загальної культури, через залучення до різноманітних видів творчої діяльності (науково-дослідницької, технічної, культурно-просвітницької, правоохоронної та ін.);

■ збагачення естетичного досвіду студентів шляхом участі їх у відродженні забутих та створенні нових національно-культурних традицій регіону, міста, вищого навчального закладу; • формування "Я - концепції" людини-творця на основі самоосвіти, саморозвитку, самовиховання, самовдосконалення, моральної досконалості; пропаганду здорового способу життя, запобігання вживанню студентами алкоголю, наркотичних речовин, викорінення шкідливих звичок, зокрема тютюнокуріння.

Отже, виховання студентів - процес творчий, зорієнтований на проблеми, пов'язані зі специфікою вищого навчального закладу, на особливості регіону. В ідеальній перспективі вищі навчальні заклади освіти мають стати школою саморозвитку, самоуправління, самодисципліни, свідомої відповідальності, співробітництва й творчості викладача й студента.

Доцентка Олена Бударна з кураторською групою в кінотеатрі "Міромакс" (2024 рік)

Ас. Роксолана Насалик (5-а справа) з кураторською 406 групою медичного факультету на майстер-класі в художній школі "Жадан-студіо" (2024 рік)

Здобувачі вищої освіти оволоділи мистецтвом малювання, втілили свої фантазії і уподобання в малюнках, отримали гарний настрій та натхнення (2024 рік)   

Доцент Христина Дуве (посередині) з кураторською групою на практичному занятті (2024 рік) 

Кураторська група (куратор Роксолана Насалик, 5-а зліва) на відпрацюванні практичних навичок (підготовка до ОСКІ) (2024 рік) 

Кураторська 418 група 4-го курсу медичного факультету (куратор доц. Олена БУДАРНА (посередині) на майстер-класі з малювання (2024 рік)

Практичні заняття у реанімаційному відділенні ТОКПЛ з кураторською 418 групою 4-го курсу медичного факультету проводить доц. Олена БУДАРНА (2-а справа) (2024 рік)

Театральна студія "Art-Drama" представила виставу  Бернарда Шоу "Пігмаліон", яка відбулась в актовій залі ТНМУ (2024 рік) 

Кураторська 404 група 4-го курсу медичного факультету: куратор доц. Зоя Салій (1 фото, посередині) не тільки переглянула виставу "Пігмаліон", але й була безпосереднім учасником дійства. На фото зліва:  1-а доц. Марина Салій, посередині доц. Зоя Салій, на фото справа талановита і захоплююча гра здобувачів вищої освіти нашого університету (2024 рік)


Напередодні Дня невролога доцент Христина Дуве з кураторською групою (421, медичний факультет)  відвідали Тернопільський академічний обласний Український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка і переглянули виставу "Наталка Полтавка" (Христина Дуве з букетом) (2023 рік)    

Здобувачі вищої освіти 404 групи (куратор дм.н. Зоя Салій) організували захід до Міжнародного дня невролога та представили історію зародження неврології, а саме французької школи. З вітальним словом виступили проф. Світлана Шкробот (фото зліва) та доц. Зоя Салій. Цікаві доповіді представила 404 кураторська група    (2023 рік)

Майка Костянтин Олегович: "П'єр Марі. Історія успіху"

Хмельницька Анна Валеріївна: "Жан-Мартен Шарко. Життєвий шлях"

Грицишин  Софія Ярославівна: "Жиль де ля Турет"

Колесникова Анастасія Русланівна: "Симптом Бабінського. Історія відкриття" 

Драгунцова Вікторія Борисівна: "Жозеф Бабінський. Життєвий шлях"

Бондарчук Максим Вікторович: "Жан-Мартен Шарко. Доробки"

Обухівська Тетяна Русланівна:  "Жозеф Бабінський. Історія успіху"

На захід були запрошені викладачі кафедри, інші кураторські групи та лікарі-інтерни  

Доцентка Олена Бударна (посередині) з кураторською групою (418, медичний факультет)  відвідали новий 5-зальний кінотеатр Міромакс (2023 рік)

Асистентка Марина Салій з кураторською групою (419 група 4-го курсу медичного факультету) відвідали прем'єру вистави "Мадемуазель, негайно одягніться" Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Тараса Григоровича Шевченка (2023 рік)

Асистентка Марина Салій разом з кураторською групою (4-ий курс, медичний факультет) побували на прем'єрі  українського 3D  анімаційного фільму "Мавка" знятого за мотивами драми-феєрії Лесі Українки "Лісова пісня"  та образів народної міфології (2023 рік)   

Доцентка Зоя Салій зі студентами кураторської групи (407 група 4-го курсу медичного факультету) відвідали прем'єру вистави "Мадемуазель, негайно одягніться" Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Тараса Григоровича Шевченка (2023 рік)

Зустріч Роксолани Насалик з кураторською (медичний факультет, 414) гупою (2023 рік)

Зустріч доц. Зої Салій з кураторською (медичний факультет, 407) групою (2022 рік)  

Доц. З.В. Салій із кураторською 403 групою відвідали Тернопільський академічний обласний Український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка і переглянули виставу "Вуйцьо з крилами" (2021 рік)

Ас. М.І. Салій із кураторською 402 групою відвідали Тернопільський академічний обласний Український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка і переглянули виставу "Гуцулка Ксеня"  (ас. М.І. Салій 1 ряд 1 зліва) (2021 рік)

Доц. Л.С. Мілевська-Вовчук проводить з кураторською 441 групою бесіду про важливість розвитку наукової активності студентів (2021 рік)

Доц. О.Ю. Бударна проводить з кураторською 339 групою обговорення відеоролику "Мрія" (2021 рік)

У 2019/2020 н.р. викладачі кафедри проводили зустрічі-взаємоінформації в закріплених групах (7, 14, 20, 21, 22 ІV курсу). Особливу увагу звернено на дотримання правил поведінки в гуртожитках та на території університету, проведено бесіду про важливість розвитку наукової активності студентів, виховання відповідальності та вимогливості до себе.Студентів кураторських груп було ознайомлено із відеороликом «Мрія», виробництва Швеції, із протидії торгівлі людьми та поширенню наркоманії, а також проведено відповідну виховну бесіду на зазначену тематику.

За участю кураторських груп була проведена бесіда, в рамках якої було зачитано та обговорено положення Української Хартії вільної людини та виділено основні її цілі: усвідомлення поняття свободи та її важливість у житті людини, формування поваги до своєї гідності, гідності інших, ствердження європейської християнської культури життя.

18 вересня 2019 року студенти 420 групи медичного факультету з куратором ас. кафедри неврології Насалик Р.Б. відвідали звітній концерт пацієнтів відділення когнітивних розладів на базі КНП «ТОКПЛ» ТОР.

Студенти 415 групи медичного факультету 12 листопада відвідали разом з куратором доц. Салій З.В. Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та переглянули музичну комедію-притчу "Вуйцьо з крилами».

20 жовтня асистент Салій М.І. разом із студентами 407 групи медичного факультету переглянули фільм "Захар Беркут".

23 жовтня доцент Бударна О.Ю. разом із студентами 421 групи медичного факультету взяли участь у квесті на базі квест-кімнати «Катакомби» та отримали незабутні емоції.

Не залишився поза увагою кафедри і активний відпочинок – похід до у «Львівську майстерню шоколаду», боулінг.

Концерт з нагоди 206-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка за участю мистецьких колективів та солістів Тернопільської  обласної філармонії «Іду душею до Тараса» відвідали студенти 422 групи медичного факультету 10 березня відвідали разом з куратором проф. Сохор Н.Р.

Студенти 420 групи медичного факультету з куратором ас. кафедри неврології Р.Б. Насалик відвідали звітній концерт пацієнтів відділення когнітивних розладів на базі КНП «ТОКПЛ» ТОР (2019 рік) 

Студенти 414  та 420 групи разом з кураторами доц. Салій З.В. та ас. Р.Б. Насалик відвідали різдвяний концерт  «Різдво об’єднує» на базі КНП «ТОКПЛ» ТОР за участю колективу лікарні та ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського (2020 рік) 

Студенти 414  та 420 групи разом з кураторами доц. З.В. Салій та ас. Р.Б. Насалик відвідали різдвяний концерт  «Різдво об’єднує» на базі КНП «ТОКПЛ» ТОР за участю колективу лікарні та ТНМУ ім. І.Я. Горбачевського (2020 рік) 

Симфонічний оркестр GosOrchestra під керівництвом Олександра Госачінського завітав у Тернопіль з культовими хітами британців в неперевершеному аранжуванні від Олексія Таланова. "Bohemian Rhapsody", "We Will Rock You", "We Are the Champions", "Who Wants to Live Forever" і багато інших хітів прозвучали на сцені Драмтеатру. Даний концерт справив неабияке враження на доцентку О.Ю.  Бударну та студентів 421 групи медичного факультету, які його з величезним задоволенням його відвідали (2020 рік)

Асистентка Р.Б. Насалик з кураторською 420 групою відвідали сучасну виставку  картин у галереї «Бункермуз» (4 листопада, 2019 рік)

 Асистентка Р.Б.  Насалик провела зі студентами кураторської 420 групи бесіду на тему «CONSUMOR ALIIS INSERVIENDO », на якій обговорили відповідальність вибору найважливішого шляху, яким буде крокувати лікар протягом майже усього життя,  імена чудових лікарів, які врятували своєю майстерністю й творчим підходом до праці життя людей, обговорили плани на майбутнє (2020 рік)

Асистентка С.І. Салій разом із студентами 407 групи медичного факультету провели надзвичайно захоплюючий та активний вечір за грою у боулінг у найбільшому боулінг-більярд клубі на території Західної України «Silver» (2020 рік)

Доцентка О.Ю. Бударна організувала для студентів 421 групи медичного факультету екскурсію «Тернопіль запалює вогні», відвідавши Старий Замок, Костел монастиря домініканців, Церква Різдва Христового, Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, пам’ятники міста, знаменитий Тернопільський став (2020 рік)

Викладачі кафедри проводили зустрічі-взаємоінформації в закріплених групах (1, 2, 3, 11, 15 ІV курсу). Особливу увагу звернено на дотримання правил поведінки в гуртожитках та на території університету, проведено бесіду про важливість розвитку наукової активності студентів, виховання відповідальності та вимогливості до себе.

Студентів кураторських груп було ознайомлено із відеороликом «Мрія», виробництва Швеції, із протидії торгівлі людьми та поширенню наркоманії, а також проведено відповідну виховну бесіду на зазначену тематику.

За участю кураторських груп була проведена бесіда, в рамках якої було зачитано та обговорено положення Української Хартії вільної людини та виділено основні її цілі: усвідомлення поняття свободи та її важливість у житті людини, формування поваги до своєї гідності, гідності інших, ствердження європейської християнської культури життя.

16 січня студенти 1-ої групи разом з доцентом Бударною О.Ю. здійснили спільний перегляд культової стрічки «Народження зірки»у «СінемаСіті».

26 січня асистент Насалик Р.Б. з кураторською 403 групою відвідали концерт духовної музики «Різдво єднає нас», який відбувся в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 24 січня 2019 року.

 Студентів кураторських груп було ознайомлено із відеороликом «Мрія», виробництва Швеції, із протидії торгівлі людьми та поширенню наркоманії, а також проведено відповідну виховну бесіду на зазначену тематику.

За участю кураторських груп була проведена бесіда, в рамках якої було зачитано та обговорено положення Української Хартії вільної людини та виділено основні її цілі: усвідомлення поняття свободи та її важливість у житті людини, формування поваги до своєї гідності, гідності інших, ствердження європейської християнської культури життя.

11 жовтня 2018 року в Тернопільській обласній філармонії відбувся «Вечір джазу» за участю представників Гани Хелен Асіамах та Коббі Кунту-Бланкона, що навчаються на іноземному факультеті ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України». Підтримати майбутніх колег та послухати неперевершене виконання джазових хітів прийшли і студенти 403 групи медичного факультету з куратором ас. кафедри неврології Насалик Р.Б. 

18 жовтня студенти 3 групи ІV курсу медичного факультету відвідали Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та переглянули музичну комедію "Майська ніч".

Студенти кураторських груп брали участь у конференції та у підготовці до концерту приуроченого до 60-річчя кафедри неврології та ТОККПНЛ, яке відбулося 19.10.18.

29 листопада асистент Салій М.І. разом із студентами 11 групи ІV курсу медичного факультету відвідали Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та переглянули музичну комедію "Майська ніч".

Асистент Насалик Р.Б. з кураторською 403 групою відвідали "Свято зими", що проходило на базі ТОККПНЛ в грудні 2018 року.

16 січня студенти 1-ої групи разом з доцентом Бударною О.Ю. здійснили спільний перегляд культової стрічки «Народження зірки»у «СінемаСіті».

26 січня асистент Насалик Р.Б. з кураторською 403 групою відвідали концерт духовної музики «Різдво єднає нас», який відбувся в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 24 січня 2019 року.

 Не залишився поза увагою кафедри і активний відпочинок – похід до ялинки, у «Львівську майстерню шоколаду», боулінг.

Асистент Салій М.І. разом із студентами 11 групи ІV курсу медичного факультету взяли участь у турнірі з боулінгу, що відбувався в ТРЦ «Подоляни» 20 лютого 2019 року.

9 березня 2019 року асистент Салій М.І. разом із студентами кураторської групи ІV курсу медичного факультету відвідали концерт з нагоди 205-річчя з дня народження Тараса Шевченка у ТДМУ.

23 березня 2019 року асистент Салій М.І. разом із студентами кураторської групи ІV курсу медичного факультету здійснили незабутню екскурсію «То є Львів - місто Лева». Того ж дня відвідали Державний історико-культурний музей-заповідник «Лича́ківський цви́нтар».

У Тернопільському драматичному театрі 4 квітня 2019 року відбулася феєрія краси і грації – «СтудМіс ТДМУ – 2019», під час якої за головну корону змагалося 12 красунь. Першою віце-СтудМіс стала студентка кураторської 2-ої групи Майя Орлик. Підтримати красуню прийшли одногрупники та професор Сохор Н.Р.

29 травня 2019 року доцент Салій З.В. разом із студентами кураторської групи ІV курсу медичного факультету відвідали прем'єру вистави "Вуйцьо з крилами» у Тернопільський драмтеатрі.   

26 січня асистентка Р.Б. Насалик з кураторською 403 групою відвідали концерт духовної музики «Різдво єднає нас», який відбувся в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського (2019 рік)

11 жовтня 2018 року в Тернопільській обласній філармонії відбувся «Вечір джазу» за участю представників Гани Хелен Асіамах та Коббі Кунту-Бланкона, що навчаються на іноземному факультеті ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України»

Підтримати майбутніх колег та послухати неперевершене виконання джазових хітів прийшли і студенти 403 групи медичного факультету з куратором ас. кафедри неврології Насалик Р.Б. 

Р.Б. Насалик з кураторською 403 групою на вечірі джазу (2018 рік)

М.І. Салій з кураторською групою (11 група 4-го курсу) у Тернопільському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка (2018 рік) 

6 лютого доцентка З.В. Салій  разом із студентами 20 групи ІV курсу медичного факультету відвідали Тернопільський академічний обласний драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка та переглянули музичну комедію "Сорочинський ярмарок" (2018 рік) 

Доцентка З.В. Салій разом із студентами 415 кураторської групи  медичного факультету відвідали прем'єру вистави "Вуйцьо з крилами» у Тернопільський драмтеатрі (2019 рік)

Студентів кураторських груп було ознайомлено із відеороликом «Мрія», виробництва Швеції, із протидії торгівлі людьми та поширенню наркоманії (2019 рік)

Асистентка М.І. Салій разом із студентами 411 групи медичного факультету взяли участь у турнірі з боулінгу, що відбувався в ТРЦ «Подоляни» (2019 рік)

Асистентка М.І.  Салій разом із студентами 411 кураторської групи  медичного факультету здійснили незабутню екскурсію «То є Львів - місто Лева» (2019 рік)

Асистентка М.І.  Салій разом із студентами 411 кураторської групи  медичного факультету відвідали Державний історико-культурний музей-заповідник «Лича́ківський цви́нтар» (2019 рік)

У Тернопільському драматичному театрі відбулася феєрія краси і грації – «СтудМіс ТДМУ – 2019», під час якої за головну корону змагалося 12 красунь. Першою віце-Студ Міс стала студентка кураторської 402  групи Майя Орлик. Підтримати красуню прийшли одногрупники та професорка Н.Р. Сохор (2019 рік)

Доц. З.В. Салій з кураторською групою (20 гр. 4-ого курсу) з літературою для дітей, зібраною в рамках благодійної акції (2018 рік)  

Доц. З.В. Салій з кураторською групою (20 гр. 4-ого курсу) взяли участь у флешмобі "Краща вишиванка" (2018 рік)

Ас. М.І. Салій з кураторською групою (58 гр. 4-ого курсу) взяли участь у флешмобі "Краща вишиванка" (2018 рік)

Ас. М.І. Салій з кураторською групою (58 гр. 4-ого курсу) взяли участь у флешмобі "Краща вишиванка" (2018 рік)

Ас. Р.Б. Насалик з кураторською 403 групою  відвідали "Свято зими", що проходило в ТОККПНЛ (2018 рік)

Студенти 58 групи IV курсу на святковому концерті "Новий погляд на класика" до дня народження Тараса Григоровича Шевченка   (2018 рік). 

За участю кураторської групи була проведена бесіда, в рамках якої було зачитано та обговорено положення Української Хартії вільної людини та виділено основні її цілі: усвідомлення поняття свободи та її важливість у житті людини, формування поваги до своєї гідності, гідності інших, ствердження європейської християнської культури життя (2017 рік) 

Асистентка М.І. Салій із студентами кураторської 58 групи IV курсу на грі у боулінг (грудень,  2017 рік) 

Доцентка О.Ю. Бударна із студентами 57 групи IV курсу відвідали кінотеатр та переглянули сучасну екранізацію відомого бестселера «Вбивство у «Східному експресі» (2017 рік) 

Реалізація завдань  виховної роботи на кафедрі неврології:  

Національне-патріотичне виховання –  бесіди із студентами прикріплених груп, присвячені воєнним діям у зоні АТО, збір коштів та медикаментів для потреб АТО, залучення студентів до волонтерської роботи. Поїздка із студентами у м. Львів для ознайомлення з визначними історичними місцями, пам’ятниками культури і інше.

 Інтелектуально-духовне виховання – Організовано екскурсію в Тернопільський краєзнавчий музей. Колектив кафедри з кураторськими групами відвідали святкову концертну програму Національного заслуженого народного хору України ім. Г. Верьовки (2016 рік). 

Громадянсько-правове виховання, профілактика правопорушень – зустрічі - взаємоінформації про заборону тютюнопаління та вживання спиртних напоїв на території університету, ознайомлення студентів із наказами  ректора університету про правила поведінки в гуртожитках та на території університету.

 Робота з іноземними студентами – Бесіди на тему поведінки в громадських установах, про міжособистісні стосунки в студентській групі та особливості поведінки в конфліктних ситуаціях, бесіди з проблемними студентами щодо  успішності та відвідування занять. 

Естетичне виховання – Куратори з прикріпленими групами відвідували театр. Переглянули наступні вистави: «Медовий місяць на всі сто», «За крок до тебе», «Запорожець за Дунаєм» та «Гуцулка Ксеня».

Екологічне виховання – викладачі кафедри разом із студентами приймали участь у впорядкуванні території ТОККПНЛ.

Трудове виховання – студенти прикріплених груп брали участь в проведенні реабілітаційних заходів для пацієнтів ТОККПНЛ: трудотерапія - малювання, вишивка, вироби ручної роботи. 

Моральне виховання – кураторські години – бесіди до Дня Українського козацтва, до річниці Голодомору. Перегляд вистави «Допоможи їм, Всевишній!...» (пам’яті жертв голодоморів) – Тернопільський драмтеатр 

наставники кафедри із своїми групами прийняли участь в урочистостях з нагоди року Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького (актова зала університету)

Благодійна діяльність, волонтерство – колективом кафедри та за участю кураторських груп організовано постійно діючий волонтерський проект, який передбачає  організацію дозвілля та психологічну підтримку  для дітей, що перебувають на лікуванні у дитячому та підлітковому психіатричних відділеннях ТОККПНЛ, а також благодійні обіди для пацієнтів інших психіатричних відділень.

Колектив кафедри подарував людям з обмеженими можливостями  Міській Громадській організації «Сильні духом» тенісний стіл та ракетки. 

Благодійний обід (2017 рік)

Соціальний захист, відвідування гуртожитків – впродовж вказаного періоду викладачі, згідно з графіком, відвідували закріплені за кафедрою кімнати в гуртожитку №2 (праве крило, V поверх). Бесіди зі студентами щодо правильної організації роботи з підготовки до складання іспитів, культури поведінки в гуртожитку та на території університету, з дотриманням техніки безпеки в побуті.

Фізичне виховання і спорт – участь студентів у загальноуніверситетських спортивних заходах, катання на велосипедах та ковзанах кураторів груп з участю студентів. 

Доцентка З.В. Салій із студентами медичного факультету, учасниками акції «Безпечний кекс», яка проводилася в рамках Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД (2017 рік) 

Доцентка О.Ю. Бударна із студентами 57 групи IV курсу відвідали кінотеатр та переглянули сучасну екранізацію відомого бестселера «Вбивство у «Східному експресі» (2017 рік) 

Доц. О.Ю.  Бударна з кураторською групою (2016 рік)