НОВИНИ

21.12.2017 р. в ТОККПНЛ відбулась клінічна конференція на тему «Спадково-дегенеративні захворювання нервової системи» .

Конференцію підготували інтерни-невропатологи 2-го року навчання.

У кожній доповіді були висвітлені питання етіопатогегнезу спадково-дегенеративної патології нервової системи, основні клінічні прояви,

критерії діагностики, сучасні методи патогенетичного та симптоматичного лікування.

Доповіді супроводжувались яскравими грамотними презентаціями.

Заслухали наступні виступи:

1. Дубинецька В. «Первинні прогресуючі м’язеві дистрофії (Дюшенна, Ерба-Рота, Ландузі-Дежеріна, Емері-Друйфуса, Давиденкова.»

2. Швидка К.В. «Вторинні міопатії: спінальні (Кугельбарга-Веландер, Вердінга-Гофмана. Невральні (Шарко-Марі)»

3. Філюк О.В. «Міотонії» (Томсона, Куршмана, Беккера)»

4. Семак Л.В. «Пароксизмальні міоплегії»

5. Малик І.Г. «Хвороба Штрюмпеля»

6. Герляк М.Я. «Хвороба Гентінгтона»

7. Кузик М.М. «Хвороба Вільсона-Коновалова»

8. Хамрик Л.В. «Хвороба Фрідрайха»

9. Хоміч О.М. «Хвороба П’єра-Марі»

10. Харченко В.А. «Оливопонтоцеребелярна дегенерація»

04.12.2017 року в ТОККПНЛ відбулась клінічна конференція

лікарів-неврологів за участю інтернів та студентів 4-го курсу на тему:

«Ішемічні інсульти у вертебро-базилярному басейні».

Доповідали лікарі 3-го неврологічного відділення:

Рудько І.А. на тему: "Кровопостачання вертебро-базилярного басейну.

Інсульти середнього мозку".

Салій М.І. на тему: "Ішемічні інсульти в мості та довгастому мозку"

Тиш Н.І. на тему: "Ішемічні інсульти в мозочку"

Наумець Н.Т. "Клінічний випадок пацієнта з синдром Валенберга-Захарченко"

9 жовтня оголошений Всесвітнім Днем боротьби з інсультом.

Щоб в черговий раз привернути увагу спільноти до проблеми інсульту та основних методів його профілактики 24 жовтня 2017 року в Тернопільській обласній комунальній клінічній психо-неврологічній лікарні за участю кафедри неврології Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського було проведено акцію «ЗУПИНИМО ІНСУЛЬТ РАЗОМ 2017».

Основна мета акції – підвищення обізнаності населення щодо основних проявів інсульту та факторів ризику розвитку даної недуги. В розгорнутому у просторому фойє лікарні консультативному пункті усі бажаючі могли виміряти артеріальний тиск, вагу, об’єм талії, визначити індекс маси тіла, перевірити рівень глюкози в крові. А після проведених обстежень – отримати фахову консультацію щодо корекції виявлених факторів ризику.

В рамках акції за технічної підтримки фармацевтичної компанії «Takeda» було проведено соцопитування з метою визначення рівня поінформованості населення про перші симптоми розвитку інсульту. Усім присутнім було роздано листівки, що містили інформацією про основні фактори ризику розвитку інсульту та методи профілактики.